terazi

MUTLU YILLAR                                             

TERAZİ BURCU/YÜKSELEN TERAZİ

Sevgili Terazi’ler bu seneye geçmiş yıldan devam eden sorumluluklar altında giriyorsunuz. Sizi zorlayan en güçlü etki Pluton 4. ev yolculuğu ile kendini gösteriyor.  2008’den bu yana ailevi konularda, yaşadığınız yerle ilgili köklü bir değişim içinden geçiyorsunuz. Aile bağlarının, sorumlulukları vurgulayan ilişkilerin,  geleneksel dokunun büyük bir değişimden geçtiği söylenebilir. Artık bu alanda kişisel seçimleriniz tamamen yer değiştirecek. Anne baba ile ilgili konularda yaşanan güç mücadelesi, iş ve ev konularının iç içe geçmiş halinin getirdiği baskı (Uranüs/Pluton) ile 2014 Nisan ve Aralık döneminde tekrar kendini gösterecek. En çok amaçlarınızda potansiyelinizi ortaya koymalı, yön değişikliği yapmaktan korkmamalısınız. Size güç kazandıracak etkiler altında olduğunuzu bilmelisiniz.

Kariyer ve İş

2013 Temmuz ayında Jüpiter’in kariyer evinize girmesinden bu yana olumlu süreçler yaşıyorsunuz. İş hayatında yeni tecrübeler edinmek, her açıdan öne çıkacağınız avantajları kullanmak yönünde istikrarlı bir çizgi yakalamış durumdasınız. Üstlerin rolü de bu alanda kendini göstermiş ve size destek vermiş olmalı. Toplumsal rolünüzün bilincinde olduğunuz sürece şanslı etkilerle yolunuza devam edeceksiniz. Görev değişiklikleri, mesleki açıdan size geniş imkanlar sunacak gelişmeler 16 Temmuz 2014 tarihine kadar yanınızda olacak.

Bir başka önemli yenilenme ise 2.evinizde yaşanan Satürn Akrep transiti. Hayatınızın ana çatısını oluşturan bu etki, kişisel alana yaptığınız önemli yatırımların sürdüğünü anlatıyor. Yeteneklerinizi dönüştürmek, iş gücünüzü, kapasitenizi en verimli biçimde kullanmak konusunda test altında olduğunuzun farkındasınız artık. Bu konularda daha tutkulu ve ısrarcı hareket edebilirsiniz. Ortaklıklar ve maddi kazanımlar açısından da çıtanızı yükseltmekten çekinmeyeceksiniz. Kendinizi maddi manevi güvende hissetme çabanız 2014 Aralık tarihine kadar devam ederken,

8.eviniz Boğa’da yaşanan Güneş tutulmaları bazı kaygılarınızla yüzleşme şansı buldunuz Kendinize güvenmek konusunda engelleri aşma gayretiniz dikkate değer görünüyor. Başkalarından çok kendi potansiyelinizi hareket geçirmek, kişisel açıdan kaynak yaratmak için değişim ve yenilenmeye doğru yol almayı sürdüreceksiniz.  Bir yandan da bütçenizi sağlam tutma çabası nedeni ile dengede kalma ihtiyacı içinde olduğunuzu unutmamalısınız.

Aralık sonrası ise Satürn Yay burcunda ve 3. Evinizde yer alacak. Bu dönemden sonra yakın çevre ilişkilerinde kısıtlamalar öne çıkabilir. Bir yandan da sosyal ve kültürel konulara güçlü bir vurgu söz konusu olacak. Öğrenme merakınız ve zihinsel potansiyelinizi genişletecek konulara yönelebileceksiniz. Yabancılarla ilgili eğitim projeleri, medya ve iletişim ağınızda yaşanacak gelişmelerle farklı tecrübelerden geçeceğiniz söylenebilir.

JÜPİTER’İN getirdikleri

İş hayatında başarıya yakınlaştığınız dönemin devamı olan 16 Temmuz 2014 tarihi önemli olacak. Jüpiter 11.evinize keyifli bir ziyaret yapacak. Özellikle iş hayatından, mesleki konulardan gelecek kazançlardan yana şanslı bir dönem. İşle bağlantılı grup aktiviteleri, sosyal örgütlenmelerin getirdiği imkanlarla buluşmak size güven verecek.  Maddi manevi destek alacağınız keyifli ilişkiler her açıdan renkli geçecek bir sürece işaret ediyor. Ayrıca güçlü kişilerle bir araya geleceğiniz, sosyal hayatta edineceğiniz yeni dostluklar sayesinde pek çok avantaj sizi bekliyor olabilir.

Yeni ilişkiler, arkadaşlıklar sayesinde ise ortak bir hedefe odaklanmanız söz konusu. Bu süreç aynı zamanda geleceğe dönük ümitlerinizi destekleyecek etkiler getirecek. İyimser ve özgüvenle atılacak her adım önemli olacak. İşbirliği yapmakta başarılı olan siz Terazi’ler başkaları ile bir arada olacağınız paylaşımlara odaklanacaksınız. İş ve eğitsel temalar yabancılarla olan ilişkilere de dikkat çekecektir. Özellikle,  25 Temmuz tarihinde Jüpiter/Güneş kavuşumu, 27 Temmuz’daki Yeni ay tüm beklentilerinizi hayata geçirme şansı getirebilir. Ortak yürütülen işlerin maddi kazanımları da gündeme gelecektir.

Aşk ve ilişkiler

İlişkilerin hayatınıza getirdiği uyanış ve farkındalık Uranüs ile devam ediyor. Artık bu alanda pasif kalmadığınız, belli oranda risk alabilmeyi öğrendiğiniz süreçler sürmekte. Yalnız olan siz Terazi’ler bu yılda Uranüs’ün yapacağı sürprizlere hazır olmalısınız. Yenileyen yanları ile Uranüs pek çok açıdan sizi etkilemeye devam edecek. Aniden karşınıza çıkan farklı kişilere çekim duyabilirsiniz. Aşk temasının da güçlü olacağı ilişkilerde entelektüel beklentiler, ilişkilerden ne istediğiniz, sıradanlıktan kurtulma arzunuz belirleyici olabilir. Ancak uygunsuz, düzensiz ve sadece heyecan için ilişkiye başlayanlar için sorunlar söz konusu. Tartışmalar, ani başlayan ve biten ilişkileri iyi gözlemekte yarar var.  Mars 1. Evinizde geri gideceği dönemler daha dikkatli ve özenli olmanız gerekebilir.

Özellikle 4-11 Ekim doğumlu Terazi’ler için kritik dönemler öne çıkabilir. Uranüs/Güneş karşıtlığı süren ilişkilerde kopmalara yol açabilir. Bir yandan da yolunda gitmeyen ilişkilerin, gereksiz yere sürdürülen bağların üzerinde düşünülmesi gerekecek. Son birkaç yıl ilişkilere olan bakışınız yenilenirken, aniden alınan evlilik kararları ya da ilişkilerde kopuşlar yaşayan Terazi’ler de oldu. İlişkilerde ve evlilik temalarında yaşanan sorunları objektif biçimde masaya yatırmak, partnerin yenilenme ve özgürlük arzusunu anlamaya çalışmak sorunları aşmanıza yardımcı olacaktır.

Aşk ilişkilerinizin en akıcı yaşanacağı dönemler ise, 6 Mart/6 Nisan olabilir. Aşkta yeni duygular, farklı beklentiler ve size heyecan getirecek etkiler peşinde olabilirsiniz. Sadece ilişkilerin keyifli yanları değil, arkadaşlıklar ve sosyal çevrede başlayan çeşitli ilişkilerde çok keyifli geçecektir. Özellikle 18-19 Mart çok daha iyimser ve destekleyici etkiler var. Ancak 2-8 Nisan tarihleri ilişikler ve evlilik hayatında en dikkatli ve sakin olunması gereken günler. 30 Eylül sonrası ise ilişkilerde keyifli süreçler yaşamanız söz konusu. Başkalarını etkilemek konusunda tüm cazibenizi kullanabilirsiniz.

Venüs geri giderken,

Özellikle sizin yönetici gezegeniniz olmasından dolayı daha özenli olmalısınız. İlişkilerde sorunlar baş gösterebilir. Estetikle ilgili planlarınızda acele etmeyin. Bu dönemde daha çok evde zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Ailenizle ilgili konular gündeme gelirken, geçmişte yaşananları sorgulamak gerekebilir. Evin bakım onarım işleri size fazladan sorumluluk getirebilir. Bu dönemde büyük tadilat ve bakım işlerine girişmeyin. Sonuçlarından ve artan masraflardan hoşnutsuzluk duyulabilir. Eldeki maddi kaynakların yanlış kullanımı söz konusu olacaktır. Toprağa veya gayrimenkule dair yatırımlar ve projelerde dikkatli olun. 1 Şubat sonrası tüm planlarınızı akıcı biçimde ortaya koymak doğru olacaktır.

MARS gerilerken,

7 Aralık 2013 tarihinden bu yana Mars 1. Evinizde ilerliyor. Yeni adımlar atmak, cesaretinizi toplamak adına yeni enerjilerle dolusunuz. Özellikle parasal hedefler, yeni kazanımlar açısından girişimlerinize odaklanmış olabilirsiniz. Bir yandan da ortaklaşa konular, işbirliği içinde kalınması gereken gelişmeler ve ilişkiler sizi meşgul ediyor. Hemen atağa geçmek istediğiniz her konuda daha dikkatli olmalısınız. 1 Mart-20 Mayıs tarihleri arasında Mars geri gidecek. Yukarıdaki konuları daha sakin ve istikrarlı biçimde ilerletmeye çalışmalısınız. Uzlaşı içinde kalmaya çalışın. Olayları agresif biçimde yönetmek beklenmedik krizleri hayatınıza sokabilir. Sabırlı olunması gereken bu süreçte karar almak, ortaklaşa konulara yönelmek, ilişkileri rayına oturtmakta zorlanabilirsiniz. Zira dengede kalınması gereken uzunca bir süreç olacaktır. Sağlığınızla ilgili olası sorunları da dikkate almalısınız. Kendinizi aşırı yorgun hissedeceğiniz aktivitelerden kaçınmanız yararlı olacaktır.

Güner Yönel

Kasım 2013, Moda

1 Comments

  1. Pingback: 2014 Burç Yorumları | Gökyüzü Hepimizin

Comments are closed.