OGLAK

MUTLU YILLAR

OĞLAK BURCU/YÜKSELEN OĞLAK

Sevgili Oğlak’lar Pluton’un burcunuzda yaptığı yolculuk hayatınızın en önemli dönemine işaret ediyor. 2008’den bu yana kendi kişisel gücünüzle tanıştığınız süreçler devam etmekte. Öncelikle kimliğinizle ilgili dönüşüm, kendi gölgelerinizi ve zayıflıklarınızı keşfetmek açısından önemli bir yıl olacak. Ancak eski kimliğinizi geçmişte bırakırken, değişimin getireceği en önemli nokta güç kazanma teması olacaktır. 31 Aralık-4 Ocak doğumlu olanlarınız bu etkilere daha yakından maruz kalabilirsiniz. Özellikle yükselen Oğlak burçları daha fazla güç ve otorite olma arzusunu kontrol etmekte zorlanabilirler. İlişkilerde baskıcı yanlar daha fazla açığa çıkabilir.

Uranüs Faktörü,

Bir başka önemli etki ise 4. Eviniz Koç burcunda bulunan Uranüs ile size beklenmedik gelişmeler taşıyor. En kişisel alanınızı, yuvanızı ve aile ile olan bağlarınızı sorgulamaktasınız. Özellikle geçmişin bağlarından kurtulma isteğiniz yanında, köklerinizden kopma duygusu huzursuz edici etkiler taşımış olmalı size. Belki ani ev değişiklikleri, oturmuş düzenin yerinden oynaması yönünde yaşanacak yenilenmeler öne çıkabilir. Bu gelişmelerin kariyer hayatınıza yansımalarını dikkatli takip etmeli ve esnek olmalısınız. Nisan/Aralık dönemlerinde yaşanacak Uranüs/Pluton etkisi ile yaşanacak gelişmelere uyum gösterme ve kabullenme süreci olması yanında, radikal kararların hızlanacağını gösteriyor.

Kariyer ve İş

Satürn döngüsü ile iş hayatınızda ve kariyerde çıkabileceğiniz en üst noktada bulunmaktasınız. Bundan sonraki dönemde sizi başka bir süreç bekliyor. Kapanan bir döneme işaret eden Satürn artık kişisel çıkarlarınız yanında, çok başka temalara yöneleceğinizi gösteriyor. 2012 Ekim ayından bu yana Satürn 11. Evinizde ilerliyor. Gelecekle ilgili konular, dostluklar ve arkadaşlıklar üzerinden mücadele yaşamaktasınız. Halen devam eden değişimle 2014 Aralık tarihine dek yapacak işiniz olacak. Öncelikle daha uzun soluklu projeler için yükselen bir konsantrasyon söz konusu. Güneş tutulmalarının yaşanması ile hızlanan değişim ivme kazanmış durumda denilebilir.  Kendi beklentileriniz yanında, başkaları ile uyum sağlama süreci size değişik olanaklar getirecektir. İş ortaklıkları, daha büyük kollektif çalışmalar adına devam eden vazifeler, yeni sorumluluklar artacaktır. İş hayatından gelebilecek maddi beklentilerde önceliğini koruyacak.

Başkaları ile yapıcı bir denge kurabilir, işbirliklerinden destek alabilirsiniz. Karşınıza çıkan fırsatları kullanarak kontrolü ele almalı, koşulları sağlamlaştırmalısınız. Bir başka önemli nokta ise, gelecekle ilgili umutlarınız, projeleriniz hakkında çok daha kararlı bir noktada duruyorsunuz. Güçlü kişilerden gelecek destekleri ve kişileri yanınızda hissedebilirsiniz. Özellikle Satürn/Güneş etkisi altında olan Oğlak’lar bu konularda pozitif ilerlemeler içinde olacaklardır.

2014 Aralık ise Satürn 12.evinizde ilerleyecek. Artık yeni bir döneme hazırlık yapmak, geride bırakılması gerekenler, geçmişten kopma mücadelesi ile başa başa olmanız söz konusu. Hayatınıza dair pek çok konuda temizlik yapmak, arınmak yoğun bir içe dönüş süreci içine gireceksiniz. Bu süreçte hayata küsmekten kaçınmalı, şansız olduğunuz fikrinden uzak durmalısınız. Zira, hırslarınızın törpüleneceği bu dönem, size ihtiyacı olanların yanında durmayı öğrenme, hayatı akışına bırakma vakti.

JÜPİTER’İN getirdikleri,

2013 Haziran tarihinden bu yana tarihinde 7. evinize giren Jüpiter size pek çok açıdan destek veriyor. Ortaklaşa konuların ve işbirliği gerektiren temaların hayatınıza getirdiği kazanımlar sürecek. İçinde yabancıların ve parasal konuların da olduğu yeni anlaşmalar devam edecektir. Karşınıza çıkan kişilerden çok şey öğrenebilir, kapınızı çalan fırsatlardan maddi manevi kazançlar elde edebilirsiniz. Kariyer hayatınızı da içine alan önemli faktörler işin içinde olacaktır. Ayrıca kardeşlerle ilgili temalar, sözleşmeler bu dönemde çok olumlu ilerlemeler kaydedeceğinizi anlatıyor. Ailevi konular, onlarla olan bağlarınız da güçlenmeye başlamış olmalı.

16 Temmuz sonrası ise Jüpiter 8. evinizde yerini alacak. Başkalarına bağlı koşullar dikkat çekecek. Özellikle miras, parasal ortaklıklar sizi meşgul edebilir. Bu alanda sizi bekleyen fırsatlar olduğunu göreceksiniz. Bir yandan da geçmişten gelen alacak verecek konuları gündemde olacak. Bazı olası krizleri ve dışsal koşulları iyi yönettiğinizde karlı çıkacağınız sonuçlar söz konusu. Kredibiliteniz açısından da pozitif beklentiler içinde olabilirsiniz. Özellikle finansal yatırımların yeni fırsatlar getireceği söylenebilir. 23 Temmuz sonrası ise yeni destekler, ortak kazançlarda artışlar görünür olacaktır. Önemli destekler bulabilir, krediler ve mirasla ilgili fırsatları hayata geçirebilirsiniz. Özellikle 25 Temmuz tarihinde Jüpiter/Güneş kavuşumu, 27 Temmuz’daki Yeni ay yatırım planlarının, ödemeler dengesinin akıcı ilerleyeceğini gösteriyor. Hırsınızı kontrol etmek ve beklentilerde ölçülü olmak kaydı ile şans sizden yana olacaktır. Ortağın ya da eşin para durumunda yaşanacak değişiklikler size fırsatlar sunabilir.

Aşk ve İlişkiler

Öncelikle ilişkilerde Jüpiter etkisi ile yükselen bir tempo yaşamaktasınız. 16 Temmuz tarihine kadar evli olanlarınız için pozitif gelişmeler söz konusu. Eşin vereceği destekle ilişkinizi daha pozitif bir noktaya taşıma şansınız var. İlişkinizde destek göreceğiniz gelişmeler sürerken, eşin hayatında yaşanan olumlu değişimden de bahsedilebilir. Yalnız olanlar içinde ikili ilişkilerde iyimser ve şanslı bir süreç. 16 Temmuz tarihine kadar yakın çevre, kardeşler ya da ailenin desteği ile ilişkilere yelken açabilirsiniz. 20 Nisan-21 Mayıs aşkta huzurlu ve sakin dönemler olabilir. Ancak, 12/26 Nisan arası Jüpiter/Pluton etkisi ile ilişkiler cephesinde önemli yüzleşmeler ve güç mücadeleleri öne çıkabilir. 29 Nisan/6 Mayıs tarihleri ise sevginizi iletebileceğinizi paylaşımlar söz konusu. Yine bu dönemde var olan ilişkilerin evliliğe taşınması yönünde kararlar alınabilir. 29 Mayıs sonrası ile tam anlamı ile pek çok engelin ortadan kalkacağı bir dönem olacak.  

VENÜS geri giderken,

21 Aralık’ta geri gidecek Venüs sizi yakından etkilemekte. İş ve kariyerinizi etkileyecek gelişmelere dikkat edin. Birtakım engeller ve tatsız durumlarla karşılaşabilirsiniz. İş ilişkilerinde esnek ve uzlaşı içinde olmanız gerekebilir. Kişisel bakımınız ve estetik operasyonlarda uygun bir dönem olmayacak. Varsa çocuklarla ilgili sorumluluklarda can sıkıcı olabilir.

En çok aşk hayatınızı ilgilendiren gelişmelere dikkat edin. Eski aşklar gündeme gelebilir. Ya da kendinizi karışık bir aşk trafiğinin içinde bulabilirsiniz. İlişkilerinizi ve ortaklıklarınızı gözden geçirmek ve test etmek için yeniden düşünmelisiniz. Kişisel çıkarların ön planda olacağı bu süreç mantıklı olmak gerekecek. Evlilik ve diğer ortaklıklarda bu süre içinde dikkatli ve sabırlı olmakta yarar var. Sanat ve yaratıcı konularla ilgili çalışmalarınızda ise çok verimli işler çıkarabilirsiniz. 1 Şubat tarihine kadar önemli kararlar almaktan kaçınmalısınız.

MARS gerilerken,

7 Aralık 2013’ten bu yana Mars meslek evinizde ve Terazi burcunda. Oldukça hırslı ve amaçlara odaklı olduğunuz bir dönem içindesiniz. Ancak, Mars 1 Mart-20 Mayıs tarihleri arasında gerileyecek. Kariyer hayatınız, aile ilişkileriniz, yuvaya ait planlarınız, gelecekle ilgili projeleriniz ve işle bağlantılı ortak çalışmalarınızı yakından etkileyecek. Üstlerle ilişkiler, iş hayatına yönelik projeler, ortaklaşa konular ve işbirliği gerektiren her gelişme aksayabilir. Bu konularla ilgili planlarınızı 1 Mart tarihine kadar tamamlamaya çalışmalı, ya da 20 Mayıs sonrasına bırakmalısınız.

 

Güner Yönel

Kasım 2013, Moda

1 Comments

  1. Pingback: 2014 Burç Yorumları | Gökyüzü Hepimizin

Comments are closed.