ıkızler

MUTLU YILLAR

İKİZLER BURCU/YÜKSELEN İKİZLER

Sevgili İkizler Uranüs’ün getirdiği çarpıcı gelişmelere hız vererek yeni bir yıla giriyorsunuz. Hayatınıza dinamizm getiren yenilenmeler sayesinde yeni adımlarınız sürüyor. Özellikle içinde bulunduğunuz gruplarda yaşanan kopuşlar, sizi yenilik taşıyan kararlara sürüklüyor olmalı. Başlayan bu değişikliğe uyum sağlayamayanların uzaklaşacağı bir süreçte söz konusu olacaktır.  Bir bakıma özgürlük arayışlarınız devam edecek. Zira geleceğe yönelik planlarınızı ve ideallerinizi yeniden tasarlamak için güçlü bir arzu duymaktasınız. Toplum yararına olan veya içinde bulunduğunuz ortak çalışmalarda liderlik edeceğiniz pozisyonlar, akademik çalışmaların umutlarınıza dahil edilme süreci hızlı ilerlemekte. Özellikle 30 Mayıs/7 Haziran doğumlu olan İkizler,  yeni bir anlayış geliştirmek, daha fazla özgürlük kazanmak adına olumlu etkiler altındasınız.

Kariyer ve İş

Kariyer hayatınızda sizi etkileyen ve yön değişikliği getiren en önemli gelişme Neptün etkisi ile kendini göstermekte. Amaçlarınızda biraz bulanıklık ve belirsizlik getiren temaları 2011 yılından bu yana gözlemektesiniz. Hangi yöne girmek istediğiniz konusunda biraz da, duygular ve sezgilerin yol gösterici bir rolü olacaktır. Artık daha fazla anlayış geliştirmek konusunda yaratıcı yanlarınızın ve ideallerinizin size eşlik edeceği söylenebilir. Büyük bir bütünü içine alan konularda hedefler söz konusu.  İşinizde inşa ettiğiniz egonun yerini, sahip olduğunuz yetenekleri paylaşmak ve sunmak olacaktır.

İlham alacağınız ve yeni bir VİZYON kazanacağınız koşullar içinden geçeceğiniz söylenebilir. İşinize sanatsal bir boyut katabilir, ruhsal anlamda büyük başarılara imza atabilirsiniz. Şayet kurumsal bir yerde iseniz, bu alanda ve üstlerin hayat yönünde bazı çözülmeler söz konusu olabilir. Zamanın ve kişilerin sizi yanlış hedeflere götürmesine izin vermeden hayatınıza biraz akışta kalarak yön çizmelisiniz.

İş hayatınızda, bir başka önemli etki ise Satürn transiti ile size destek vermekte. 2014 Aralık tarihine kadar 6. evinizde yapacağı yolculuğun önemi büyük. İçinden geçtiğiniz döngü adına önemli bir nokta denilebilir. Emek verilmesi, sorumluluk alınması gereken son bir yıl işlerinize, çalışma yöntemlerinize tutku ile sarıldığınız görünüyor. İş ortamında sizi bağlayan temaları, yeteneklerinizi dönüştürmekte kararlılığınız sürecek. Ancak bu süreç başarılarınızın görünür olacağı, takdir göreceğiniz bir dönem değil tabiki. Karşılık beklemeden kendinize yatırım yapma süreci demeliyiz. Transit Satürn 7. Ev çizgisine geldiğinde yaşanacak çıkışlar ve sıçramalar için size zemin hazırlıyor adeta. Bu tarih 2014 Aralık itibari ile sizin hayat yönünüzde ve kariyer hesaplarınızda önemli bir dönüm noktası olacaktır.

JÜPİTER’İN getirdikleri

2013 Temmuz ayından bu yana Jüpiter 2. Evinizde ve Yengeç burcunda ilerliyor. Demek oluyor ki artık bütçenizle ilgili yeni önlemler alıyor, gelir gider dengeniz açısından olumlu yönde adımlar atıyorsunuz. Bekleyen alacakların tahsil edilmesi için verimli bir dönemdesiniz. Özellikle 16 Temmuz 2014 kadar menkul ve gayrimenkul yatırımlarına hız vermek, eldeki kaynakları en doğru biçimde yönetmek konusunda şans size göz kırpıyor.  Aileden gelecek destekler doğrultusunda güven duygunuz perçinlenecek. Sahip olduğunuz yetenekleri geliştirmeniz adına karşınıza değişik fırsatlar çıkacaktır. Çalışma potansiyellerini en üst seviyeye çıkarabilmek açısından potansiyeliniz büyümekte. Özellikle Mayıs ayında Satürn/Jüpiter kontağı esnasında alınan kararlarını hayata geçirilmesi adına zaman sizin lehine işleyecektir. Ancak 29 Nisan’daki ay tutulması ile maddi korkular, kaygılarla olası kayıplara zemin hazırlamayın.

Temmuz ortası ise Jüpiter, sizi yakın çevre ilişkilerinde destekleyecek. Yakınlar, kardeşler ve sürekli iletişim içinde olduğunuz kişilerle daha yakın ve güçlü ilişkiler kurabilirsiniz. Bir yandan da eğitim hayatına yönelik yeni adımlar atmak, düşünce dağarcığınızı yaratıcı biçimde ortaya koymak konusunda cesaretiniz olacak. Özellikle, 25 Temmuz tarihinde Jüpiter/Güneş kavuşumu, 27 Temmuz’daki Yeni ay, iş hayatı ile ilgili konuşmalar, sunumlar, anlaşmalar ve iletişim ağınızda yaşanacak olumlu gelişmeleri hızlandırabilir. Üzerinde durduğunuz fırsatlar hayata daha kolay geçebilir. Aynı zamanda yolculuklar ve tatiller için uygun ve keyifli dönemler olacaktır.

Aşk ve İlişkiler

Yeni yılla birlikte zaten 5. Evinizdeki Mars aşk ve ilişkilerin yılın ilk yarısında öncelikli bir yer tutacağını gösteriyor. Bu dönemde ilk amacınız aşk ve romantizm olacaktır. Sosyal hayatın öne çıkması ile aşk ve sevgi ilişkilerinde canlı süreçleri keyifle yaşayabilirsiniz. Ancak 2 Mart tarihinden sonra olası bazı aksaklıklar, uzlaşı ve uyum sağlanması adına aşmanız gereken sorunlara dikkat edin.

28 Mayıs burcunuzda yaşanacak Yeniay ile önemli bir dönem başlayabilir. İlişkilerde keyifler çoğalıyor. 24 Haziran-19 Temmuz arası, başkalarını etkilemek ve cazibenizi kullanmak konusunda Venüs yanınızda olacak. İlişkilerin dışadönük ve eğlenceli yanları öne çıkabilir.30 Eylül-24 Ekim ise tamamen aşka odaklı süreçler var. 22 Kasım’dan sonra ilişkiler ve evlilik temaları sizi meşgul edebilir. Yeni adımlar, destek göreceğiniz gelişmelerle her açıdan olumlu bir dönemin içinde yürüyeceksiniz.

Venüs geri giderken,

Kredi, miras, alacak verecek konuları, işle ilgili finansal anlaşmalar, ortaklaşa gelirlerin paylaşımı konusunda gündeminiz ağırlaşmış olmalı. Ortaklaşa işlerde, karşılıklı menfaatlerin paylaşımında, eşin veya ortağın para durumundan kaynaklanan meselelerde anlaşmazlıklar öne çıkabilir. Kredilerle ilgili beklentilerinizi askıya almak durumunda kalabilirsiniz. Aynı zamanda aşk hayatında ve duygusal yakın bağlarda aşırı şüpheci ve tutucu davranışlar sergilemeniz söz konusu. Bu alanlardaki girişimlerinizi ve kararlarınızı Retro başlamadan veya sona erdikten sonra çözüme ulaştırmaya çalışmalısınız.

MARS gerilerken,

7 Aralık tarihinden bu yana Mars 5.eviniz Terazi’de ilerliyor. O zamandan bu yana aşk hayatınız, çocuklar, tasarım, yaratıcı konular gündeminizde fazlaca yer tutmuş olmalı. Bu konularda ilerlemek, denge kurmak doğru adımları atabilmek sizin için önemli olmalı. 1 Mart’a kadar çocuklarınızla ilişkileri, sorumlulukları, aşk hayatına yönelik gelişmeleri ve gelecekle ilgili planlarınıza dikkate edin. Eski aşklar yeniden gündeme gelebilir, ya da siz eskiye yönelik bir aşk hikayesi adına mücadele içine girebilirsiniz. Sorun yaratan kıskançlıklar ve rekabet öne çıkabilir. İşinizle ilgili bir konuyu daha kreatif bir noktaya taşıma gayretinizden de söz edilebilir. Ayrıca kişisel olarak yaratıcı bir konu üzerinde çalışıyorsanız, 1 Mart tarihinden sonraki sürece sarkmaması için planlı olmalısınız.

 

Güner Yönel

Kasım 2013, Moda

2 Comments

  1. Pingback: 2014 Burç Yorumları | Gökyüzü Hepimizin

  2. Pingback: Web Design Blog

Comments are closed.