BALIK

MUTLU YILLAR

BALIK BURCU/YÜKSELEN BALIK

Sevgili Balık’lar, önce Neptün’ün size getirdiği etkilerle başlayabiliriz. Yükselen burcunuza girmesinden bu yana kendinizi yeni ideallere adayacağınız süreçler yaşamaktasınız. Son dönemde var olan kişiliğiniz daha da karmaşık bir hale gelmiş olabilir. Bir yandan da sezgilerinizi ve duyarlılıklarınızı artıracak etkilerinden söz edilebilir. Hayata gözlerinizi kapatacağınız ve kabullenme içinde olacağınız bu uzunca dönemi dikkate almaya çalışın. Ortaya çıkan gelişmelerle kendinizi insanlığı içine alacak temalara daha yakın hissediyor olmalısınız. Kendiliğinden verici olacağınız toplumsal olaylarda önemli roller üstlenebilirsiniz. Ancak elde olmayan durumlara karşı uyanık hareket etmeli, dışsal koşulları iyi gözlemelisiniz.

Bu noktadan itibaren özellikle ilişkilerde sınırlarınızı çizmekte ayrı bir problem olabilir. Kendinizi kandırmaktan kaçınmak, sizi istismar edebilecek kişilere karşı dikkatli olmanız gerekecek. Özellikle (23-27 Şubat) doğumlular için Neptün/Güneş kontağı hakkında önemli uyarılar yapılabilir. Kırılgan olan bünyenizi korumalı, bağımlılıkların gelişmesine izin vermemelisiniz. Sonunu düşünmeden atabileceğiniz adımlar bazı riskleri de beraberinde getirecektir. İyi niyetli, gerçekçi arkadaşlar ve dostlara ihtiyacınız olacak. Özetlemek gerekirse kendinizi kurban edeceğiniz durumlara dikkat.

11. eviniz Oğlak burcunda ilerleyen Pluton ise önemli değişimler içinden geçtiğinizi gösteriyor. Katı kuralların olduğu bu alandaki yolculuğunu önemseyin. Arkadaşlar ve dostlarla olan ilişkilerin kökten değişeceği dönemler sizi yakından ilgilendiriyor. Bazı güç çatışmaları ve mücadeleler içinde olabilirsiniz. Vazgeçmek istemediğiniz çevrenizin yenilenmesi, toplumsal konulardaki görevlerin yeniden yapılandırılması ve şartlara uyum gösterme süreci diyebiliriz. Aynı zamanda gelecekle ilgili planlarda çok daha kararlı bir tutum kazanmanız gerekecek. Gücü elinde tutan, size destek verecek kişilerle bir araya gelme şansına sahipsiniz. Özellikle takım çalışmalarında sizi bağlayan yenilenmeler önemli olacak. Yönetsel konular ve işi bağlayan yeni örgütlenmeler dikkat çekebilir. Pluton/Güneş etkisi bu gelişmelerin olumlu yönde ilerleyeceğini gösteriyor. Özellikle 28 Şubat-5 Mart doğumlu Balık’lar bu etkiler altında olacaksınız.

Kariyer ve İş

2012 Ekim’den bu yana kariyer hayatınızda çok önemli bir dönemdesiniz. Satürn 9. evinizde yolculuk yaparken size yeni hedefler belirlemeniz konusunda pek çok sorumluluk yüklemiş olmalı. Hayatı sorguladığınız son dönem iş ilişkilerini içine alan gelişmeler yaşıyor olmalısınız. Hukuk, din ve yeni hayat felsefeleri ilgi alanınıza girerken, dağılmamaya gayret edin. Amacınız Satürn meslek evine geçmeden önce yapmanız gereken şeylere odaklanmak olmalı.

Yaşadığınız yükselişi sahiplenirken, kariyer hayatınızdaki beklentilerinizi ortaya koyma zamanı. Bir yandan da hırslarınızın meyvesini alacağınız dönemleri planlamalısınız. Akademik hedefleri olanlar için daha fazla sorumluluk ve çalışma dönemi olabilir. Aynı zamanda yabancılarla olan işbirlikleri hayatınıza daha fazla girecektir. Özellikle 8 Mart’tan sonra doğanlar için Satürn/Güneş transiti dikkat çekici olacak. Deneyimlerin ve sorumlulukların ardından gelen fırsatları değerlendirme zamanı.

Uranüs ise hayatınıza bambaşka bir perspektif getiriyor. Maddi konularda kendi yeteneklerinizi paraya, kazanca çevirmek konusunda çok farklı enerjilerle tanıştınız.  Artık para kazanmak adına sizi özgürleştiren işler peşinde koşabilirsiniz. Bu konuda kendinize güveniniz artmakta. Ani fırsatlar, size farklı bakış açıları sağlayacak olanaklar karşısında farkındalık kazanıyorsunuz. Ancak ani kazançların olduğu gibi, ani kayıpların ekonomik anlamda sizi etkileyeceğini aklınızdan çıkarmayın. Bir yandan da maddi zorunluluklardan kurtulma arzusu öne çıkabilir. 2014 Aralık tarihinde Satürn Yay 10.ev yolculuğu ile meslek hayatınıza vurgu yapan dönemler hızlanacak. Uzun yıllardır verdiğiniz emeklerin karşılığını alma süreci. Kariyerde daha fazla tanınır olmak, içinde yurt dışı temaları, yabancıları barındıran konular iş hayatınızı yakından ilgilendirecek.

16 Temmuz’dan sonra ise, Jüpiter 6. Evinizde Aslan burcunda yolculuğuna devam edecek. İş ortamında şanslı ve aktif bir dönem yaşayacaksınız. Çalışma şartlarında olumlu koşullar yaratabilirsiniz. Düzen değişiklikleri sizin için keyif alacağınız bir ortam haline gelebilir. Bir yandan da size hizmet edenler, beraber çalıştığınız kişilerle ilişkilerde canlılık ve hoşgörü söz konusu olabilir. İş ve kariyer hayatınızı ilgilendiren eğitim temalarını geliştirici yönde kullanmak, fırsatları değerlendirmek gerekecek.

JÜPİTER’İN getirdikleri

2013 Haziran sonundan bu yana Jüpiter 5. evinizde geziniyor. Bu evde yaşadığınız şanslı etkiler hayatınızda olumlu bir hava estirmekte.  2014 yılının ilk yarısına kadar hayatınıza renk getiren pek çok şey ortaya koyabilirsiniz. Öncelikle 1 ve 10. evinizi yönetiyor olması, sahip olduğunuz yaratıcı enerjiyi daha rahat ortaya koyma şansı getiriyor. Aynı zamanda işinizi sahneye taşıyabileceğiniz nice fırsatların dikkat çekmesi söz konusu. Sanatsal becerileri olanlar, sanatla ilgili işler yapan Balık’lar için bundan uygun bir dönem olamaz.

Yeni hobiler, yeteneklerinizi keşfedeceğiniz çalışmalar ve eğitsel temalarla daha yakından ilgilenebilirsiniz. Yaratıcı konulardan edineceğiniz kazançlar da sizi mutlu edecektir. Sevdikleriniz, aileniz ve çocuklarınızla ilgili duygusal paylaşımlar oldukça büyüyecek. Özellikle çocuklarınızla ilgili güzel gelişmelerin mutluluk vereceği söylenebilir. Bebek sahibi olmak isteyenler için ise elverişli şartlar sürmekte. Evde yeni ve şanslı bir bebek hikayesinden güzel ne olabilir.

Aşk ve İlişkiler

Jüpiter şans getiren yüzünü aşk hayatınızda da gösteriyor Aşkın cazibesine çok kolay kapılabilir, romantik duyguların seline kendinizi bırakabilirsiniz. Zaten büyülenmeye hazır siz Balık’lar aradığınız sevecen ve duyarlı paylaşımlara artık daha yakınsınız eminim. Sevgi ilişkilerinizi daha akıcı ve dışadönük yaşamak için pek çok fırsat yaşama şansınız sürmekte. Yılın ilk yarısına kadar hayat size güzel yanlarını göstermeye devam edecek. Sosyal hayatın getirdiği canlılıkla yeni tanışmalar, arkadaş çevresinde yaşanacak ilişkiler sıcak ve pozitif duygulara işaret edecek. 21 Haziran sonrası coşkulu ve sevecen yanlarınızla öne çıkabilirsiniz. Sevdiklerinizle yapacağınız tatiller ayrı bir keyif kaynağı olacaktır.

Venüs geri giderken,

Sosyal ilişkileriniz, arkadaşlıklar açısından zorlu bir dönem olabilir. Ortak hareket edilmesi gereken çalışmalarda aksaklıklar meydana gelebilir. Aynı zamanda işten beklenen kazançlarda tatminsizlik, çıkar çatışmaları söz konusu olacaktır. Planlanan grup çalışmaları ve organizasyonel işlerde istediğiniz gibi ilerlemekte zorlanabilirsiniz. Başkalarının desteğine bu günlerde çok fazla güvenmeyin. Ortaklaşa gelirlerde, eşin para durumunda yaşanan zorluklar da sizi etkileyecektir. Uzun zamandır görüşmediğiniz arkadaşlar, eski dostlar hayatınıza yeniden girebilir. Tüm ilişkiler ve beklentilerde profesyonelce bir tutum içinde kalmanız gerekecek. Yukarıdaki konularla ilgili girişimlerinizi Retro döneminden önce veya sona erdikten sonraki süreçte ele almanızda fayda var.

MARS gerilerken,

7 Aralık 2013 tarihinden bu yana Mars 8. Eviniz Terazi’de bulunuyor. Ortaklaşa para konuları, anlaşmalar ve finansal açıdan sizi bağlayan meseleler üzerinde yoğunlaşmış olmalısınız. 1 Marta dek başkaları ile olan para sorunlarınızı çözmeye çalışın. Finansal açıdan yeni desteklere ihtiyaç duyabilirsiniz. Eşin ya da ortağın para durumundan kaynaklanan sorunlar sizin üstünüze yıkılabilir. Yine bu dönemde ortak harcamaların artacağını unutmayın. Kredi ihtiyaçlarınız için arayışlara gidebilirsiniz. Finansal anlaşmaların getireceği sorumluluklarda sizi bağlayabilir. Bu konularda aksaklıklara, aşmakta zorlanacağınız engellere dikkat edin. Önemli adımlarınızı ve beklentilerinizi 20 Mayıs sonrasına bırakmaya çalışmalısınız.

  

Güner Yönel

Kasım 2013, Moda

1 Comments

  1. Pingback: 2014 Burç Yorumları | Gökyüzü Hepimizin

Comments are closed.