ASLAN

MUTLU YILLAR

 ASLAN BURCU/YÜKSELEN ASLAN

Sevgili Aslan’lar 2010 yılı ortasından bu yana hayatınıza giren pek çok ani gelişmeyle yola devam ediyorsunuz. Zira yenileyen yanları ile Uranüs 9. Evden sizi destekliyor. Hayata olan bakışınız radikal biçimde yön değiştirirken, cesur adımlar atıyorsunuz. Bu senede yabancılarla ilgili konular, medya, iletişim ve akademik alanda oldukça hareketli ve heyecanlı dönemler yaşayacaksınız. Kendinizi yenileyecek pek çok bağlantı içine girebilir, yurt dışı ile temaslarda sürprizler yaşayabilirsiniz Bir bakıma Uranüs’ün kariyer hayatınıza yönelik planlarınızın önemli bir hazırlayıcısı olacağı söylenebilir. Ancak Uranüs/Pluton karesi ile yaşadığınız baskıları dikkate almak durumundasınız. 2013 yılında bu ikilinin getirdiği etkileri, 2013 Nisan ve Aralık döneminde de hayatınıza yön verecek gelişmeleri size taşıyacaktır.

Kariyer ve İş

Transit Satürn ise 4. Eviniz olan Akrep’te yolculuğunu sürdürüyor. 2012 Ekim’den bu yana oldukça zorlu ve içe dönük dönemlerden geçtiniz. Evde alınan sorumluluklar, aile ile ilgili sorunlar, özellikle yaşanılan yerde ortaya çıkan problemlerle baş başa kalmış olmalısınız. Pek destek göremediğiniz, adeta yalnızlaştığınız zamanlar size çok şey katmış olmalı. Özellikle psikolojik altyapınızı onarmak için halen çaba saf ediyor olabilirsiniz. Yukarıda özetlenen konular bu senede kendini gösterirken, artık büyük resme bakarak ne istediğinize karar vereceğiniz süreç hızlanıyor.

En dipten çıkma mücadelesi yaşarken, güçlenmek, kariyerde yönünüzü bulacağınız son bir engeli geçme zamanı. Özellikle Satürn 1. Evdeki yolculuğundan bu yana kendinize yaptığınız yatırımların, hayata nasıl geçeceği konusunda arayışlarınız sürmekte. Bu konularda önemli adımlar atmış olabilirsiniz. Zira Akrep burcunda yaşanan tutulmalar bu yöndeki yenilenmeleri hızlandıracak etkiler getirecektir bu yılda.  29 Nisan’da yaşanacak Güneş tutulması kariyer, işe ait amaçlarınızda önemli bir dönem olacaktır. Amaçlara sıkı sarılmak, maddi manevi güven içeren adımlar atmak için elverişli şartlar oluşacaktır.

JÜPİTER’İN getirdikleri

Sevgili Aslan’lar Jüpiter’in 16 Temmuz 2014’e kadar Yengeç 12. Ev yolculuğunu ise doyasıya yaşayın. Uzun zamandır içinden geçtiğiniz zorlu süreçte Jüpiter size ilaç gibi gelmiş olmalı. Bu transitle kaybolan huzurunuzu yeniden bulmak adına içsel bir yolculuk yaşıyorsunuz. Vazgeçemediğiniz, bırakamadığınız temalardan kurtulmak kolaylaşırken, geçmişten bu güne yaşanan küskünlükler de ortadan kalkacaktır. Jüpiter koruyucu yanları ile size içsel açıdan güç verirken, merhamet ve şevkat duyguları ile adeta yeniden tanışıyor olmalısınız.

Aile ile olan ve görmezden geldiğiniz sorunları olgunlukla karşılamayı denemelisiniz. Zira onların ihtiyaçlarına karşı duyarlılık göstermekle katılaşan yanlarınız yumuşayacaktır. Ayrıca başkalarına destek olacağınız gönüllü çalışmalar yapabilirsiniz. Bu süreçte gizli bir elin koruyucu gücünü yanınızda hissederken, tüm korkularınızı geçmişin derinliklerinde bırakacağınıza inanın. Özellikle göreceğiniz rüyaları bir rehber olarak düşünmeli, sezgilerinizi güçlendirmeye çalışmalısınız. Ruhsal açıdan yenilenerek çıkacağınız bu süreç Jüpiter’in 1. Eve girişi öncesi yapılması gereken hazırlıklarda yanınızda olacaktır.

Aşk ve İlişkiler

En olumlu süreç Jüpiter’in 16 Temmuz 2014 tarihinde birinci evinize geçişi ile başlayacak.  Göz kamaştıracağınız bir yıl geçireceğinizi bilmek hoş olsa gerek. Hayatla ve kendinizle daha barışık olmak için fazla bir şey yapmanıza gerek kalmayacak. Dikkat çekecek, parlayacak ve ilişkileri hayatınıza çok kolay çekeceksiniz. Kendi şansınızı yaratacağınız bir yıl süresince pek çok konuda ses getirecek adımlar da atabilirsiniz. Annelik yaşamak isteyenler bu süreçte şanslarını denemeli. Kişisel açıdan sizi geliştirecek, yabancılarla ilgili gelişmelerin daha görünür olacağı dönemler karşınıza pek çok fırsat çıkabilir.

Ortak para konuları ve yaratıcı alanda yapacağınız çalışmalar da kazançlarınızı pozitif yönde etkileyecektir. Eşiniz, ortağınız ve krediler yolu ile edinilecek finansal fırsatlar olabilir.15 Şubat’ta yaşanacak dolunay ilişkilere yeniden bakmak ve yaşanan sorunların üzerinden geçmek için uygun bir dönem. 6 Mart sonrası Venüs 7. evinizde. İlişkilerde keyif getiren bütün güzel yanlarını gösterecek. Yeni işbirlikleri ve paylaşımlar içinde olabilirsiniz. İlişkiler ve evlilik temaları adına sizi mutlu edecek gelişmelerle daha yakından ilgilenebilirsiniz.

Özellikle, 25 Temmuz tarihinde Jüpiter/Güneş kavuşumu, 27 Temmuz’daki Yeni ay ile yeniden doğacaksınız. Büyük adımlar, başkalarını etkilemek ve dikkat çekici gelişmeleri hızlandırmak için yılın tek özel günü olabilir. Tüm girişimlerin ve hedeflere ulaşma çabanız boşa çıkmayacak. 22 Kasım ise, aşkta heyecan ve coşku başlıyor. Yaşanacak Yeni ay sizi harekete geçirecek. Eğlence, seyahat, hayatın güzel yanlarına odaklanmak için güzel bir süreç olabilir.

 SATÜRN 5. EV dönemi

24 Aralık’tan sonra ise Satürn 5. Evinizde yer alacak. Artık başkaları ile sağlam temellere dayanan ilişkilere yönelim söz konusu. 2,5 yıllık bu zaman dilimi, aşka bakışınızı ve sevgi ilişkilerinizi yeniden düzenleme dönemi olacaktır. Yalnız olanlar daha olgun kişilerle ilişkilere çekilebilir, ya da aşktan bir süre uzak kalabilir. Sorunlu ilişkileri olanlar adına daha farklı senaryolardan bahsedebiliriz. Sizi beslemeyen, anlamayan kişilerle bağları sorgulamak, test etmek ve tamam mı, devam mı denilecek bir dönem olabilir. Bazılarınız için ise bu konuda sorumluluk almanın, aşktan çok şey öğrenme vaktinin geldiği söylenebilir.

Kimileriniz içinse çocuklarıyla ilişkilerde daha çok sorumluluk aldığı bir dönem olacaktır. Ya da bebek sahibi olmak isteyenler için sabırlı ve uğraş verilmesi gereken süreç diyebiliriz. Bir başka etkisi ise yeteneklerin, becerilerin daha fazla üzerinde durulacağı sıkı bir çalışma dönemi olacaktır. Kısacası hayatın keyiflerine çokta fazla kapılamayacağınızı hatırlatan bir döneme ilerlemektesiniz.

Venüs geri giderken,

Çalışma ortamınızda birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerde sürtüşmeler olabilir. İşyerinde çıkarlarınızı korumakta zorlanabilir, işlerinizi toparlamakta güçlükler yaşayabilirsiniz. Özellikle aldığınız iş projelerini tamamlamak adına daha fazla çalışmak zorunda kalacağınız bir dönem olabilir. İş arkadaşlarınızla devam eden problemlerin üzerinde durmanız ve çözüm aramanız gerekebilir. Size destek veren hizmetlilerle olası sorunlar da baş gösterebilir.

MARS gerilerken,

7 Aralık 2013 tarihinden bu yana transit Mars Terazi burcunda ve 3. evinizde ilerliyor. 25 Temmuz’ dek oldukça yoğun ve tempolu bir dönemden geçeceğiniz görünüyor. Yakın çevre ile ilişkiler, komşular ya da kardeşlerle olabilecek sorunları aşmak için uğraş verilmesi gereken bir süreçte olacaktır Ayrıca eğitim, yolculuklar, zihinsel uğraşlar, yazışmalar adına önemli planlarla yeni yıla girmiş durumdasınız. Bu konularda dengeyi korumanız gereken gelişmeler olabilir. 1 Mart-20 Mayıs arasında bu konularla ilgili adımlar atmayın. Retro öncesi dönemi değerlendirmeye çalışın. Özellikle sözleşmeler hakkında önemli sorunlar yaşanabilir.

 

Güner Yönel

Kasım 2013, Moda

 

1 Comments

  1. Pingback: 2014 Burç Yorumları | Gökyüzü Hepimizin

Comments are closed.